Haber

SAADET, astronotlarla enflasyonu anlattı: Uzaya giden bir ülkenin işi çok zor.

Saadet Partisi, uzaya giden ilk Türk astronotunu baz alarak uzay aracında yer alacak 4 astronotun ülkelerinin enflasyon oranlarını karşılaştırdı.

TÜİK rakamlarına göre İtalya’nın yıllık enflasyonu yüzde 0,59, İspanya’nın yıllık enflasyonu yüzde 3,1, İsveç’in yıllık enflasyonu yüzde 4,4, Türkiye’nin resmi enflasyonu ise yüzde 64,77 oldu.

Bu enflasyon rakamının uzaya giden bir ülke için oldukça “astronomik” olduğunun belirtildiği görüntü, sosyal medyada gündem oldu.

UZAY ARACI NE ZAMAN HAREKET EDECEK VE İÇİNDE KİMLER VAR?

Türkiye’nin ilk uzay astronotu Alper Gezeravcı’nın da yer alacağı Axiom Mission 3’ün (Ax-3) ertelenen uçuşuyla ilgili olarak SpaceX, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bu ek süre, ekiplerin uçuş öncesi son kontrollerini tamamlamalarına ve Araçtaki verileri analiz ediyoruz” dedi.

Alper Gezeravcı’nın Ax-3 uçuşunda birlikte görev alacağı kişiler, ABD ve İspanya’yı temsilen görev şefi Michael Lopez-Alegria, İtalyan Hava Kuvvetleri’nden pilot Walter Villadei ve Hava Kuvvetleri adına katılan İsveçli Marcus Wandt olacak. Avrupa Uzay Ajansı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu